bebek-yuzmesinin-faydalari-nelerdir-bebekler-yuzmeye-ne-zaman-baslar

Bebek yüzmesi eğitimlerinde temel amaç bebeğin suyun içinde güvende olmasını öğretmek ve doğal reflekslerinin suda gelişmesini sağlamaktır. Böylece çocuğunuzun okul öncesi yüzme becerileri ve güvenlik eğitiminin tabanı oluşturulacaktır.  Yüzme dersleri, bebeklerin güven, özsaygı ve bağımsızlık duygusu içerisinde büyümelerine yardım eder. Kaslarını kullanmayı öğrenen bebekler; motor fonksiyonlarını, koordinasyon ve dengelerini geliştirirler.

Bu özel eğitim ile ebeveynler; bebeklerini doğru pozisyonda tutma, suya giriş/çıkış, nefes kontrolü ve su üstünde durma gibi çeşitli temel teknikleri öğrenirler. Eğitim boyunca çok önemli olan su güvenlik teknikleri; ebeveyne ve bebeklere yol gösterecek, hem de sosyalleşme ve eğlenmek için uygun bir ortam sağlayacaktır.

Yapılan tüm araştırmalar sonucunda bebek ve çocukların dikkat ve konsantrasyonlarının 30 dakika ile sınırlı olduğu belirlenmiştir. 30 dakika üzerinde yapılan çalışmalarda çocukların öğrenme eğrisi düşmektedir. Bu yüzden bebek yüzmesi eğitimleri, 30 dk olarak tasarlanmıştır.

Bebekler doğduklarında dalma refleksini kullanarak suyun altında nefeslerini tutabilirler. Bebek yüzmesinde hedeflenen bebeklerin su içinde nefeslerini bilinçli tutması, su güvenliği- havuzdan tek başına çıkabilmesi, sırt üstü yatabilmesini sağlamak ve yüzmenin temelini oluşturmak.

Program ebeveynlere bebekleriyle birlikte kendilerini suyun üstünde ve altında rahat hissetmelerinin yolunu kolay ve güvenli bir biçimde öğretmekte, ebeveyn ve bebek arasındaki bağın pekişmesini sağlamaktadır.

Eğitim süresince mutlaka bir ebeveyn ya da aile ferdinin bebekle birlikte suda eğitime katılması gerekmektedir. Ayrıca havuz hijyenine uygun yüzme bezi kullanılmalıdır.

Bebek Yüzmesinin Faydaları
Motor gelişimi ve tüm kasları kuvvetlendirir.
Denge ve Koordinasyonu geliştirir.
Ebeveyn ile bebek bağını güçlendirir.
Akciğerlerin gelişimini arttırır.
Tüm kasları güçlendirir.
Kalp ve dolaşım sisteminin harekete geçirir.
Sinir sistemini rahatlatır.
Psikolojik ve Sosyal gelişimini destekler.
Bağımsızlığı ve özgüveni arttırır.
Yeme, gaz ve uyku sorunlarını düzene sokar.
Bebek yüzücüler üstün kas kontrolleri ve gelişmiş koordinasyonları sayesinde daha erken yaşta yürümeye başlarlar.
Bebek yüzücüler yüzmeyenlere kıyasla matematikte, dilde ve talimatlara uymakta yaklaşık 6-15 yaş önde olurlar.
Su görünmez bir yardımcı. Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyenlere kıyasla birçok beceriyi daha erken kazandıkları gözlemlenmiştir.  Bu dersler zeka, denge, koordinasyon, algısal yetenekleri arttırıcı potansiyele sahip olduğu gibi, çocuğun sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimini de sağlar.
Bu eğitim çocuğun karada yapamadıklarını suda yapma hürriyetini verir. Tüm insanların hatta otistik veya özel ihtiyacı olan çocukların pozitif ve huzurlu bir ortamda kendilerini geliştirmeleri için harika bir fırsattır.


Bebekler Yüzmeye Ne Zaman Başlar?
21 günlükten itibaren bebekler, suyun içinde güvende olmayı ve doğal reflekslerini suda geliştirmeyi öğrenebilirler.

2
Coliseum

ÜYE OL

Formu doldurduğunuzda en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.


Bu form Coliseum ile sizin aranızda iletişim kurmak içindir. Başka bir amaç için kullanılamaz.

Daha fazla bilgi ve birebir başvuru için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

COLISEUM
Acarkent

0216 538 38 38


COLISEUM
Sarıyer

0212 342 01 89- 90


SİZİN
İÇİN
COLISEUM >